Paula Skalnicka-Kirpsza z Gazety Wyborczej o samorządowej kampanii wyborczej w Szczecinie
RSS
piątek, 03 grudnia 2010
W niedzielę wybory...

... a cisza wyborcza - od północy w piątek do godz. 22 w niedzielę. Na finał kampanii niezawodni Mann i Materna (bez żadnych podtekstów):) http://youtu.be/6Xj4VyL7zow

Internetowa noc wyborcza - 5 grudnia od godz. 22 na szczecin.gazeta.pl. Podamy wyniki, opiszemy emocje w sztabach, poprosimy ekspertów o opinie.

Zapraszamy.

17:12, redakcja_gw_szczecin
Link
Liwiński song

Konstrukcja jest taka - najpierw piosenka oazowa, potem modny w tej kampanii wyborczej hip-hop:

http://youtu.be/A1ahmwHdc2g

Pan od hip-hopu nie ma najlepszej dykcji. Jedno z bardziej zrozumiałych zdań brzmi ”Zaufanie w jego stronę, choć to szalone, idee ma tak wielkie,  że aż niewiarygodne”. Nie wiem, czy to tak do końca komplement. Ujęło mnie też hasło widoczne na stopklatce poniżej:

Ewentualnemu prezydentowi przyda się chyba raczej tupet w działaniach?

12:53, redakcja_gw_szczecin
Link
środa, 01 grudnia 2010
Stocznia? Już po kłopocie

Zaskakująca konstatacja Piotra Krzystka na temat Stoczni Szczecińskiej Nowa. W jednym ze swoich najnowszych spotów ubiegający się o reelekcję prezydent opowada o ostatnich czterech latach. Wspomina sukcesy. Przyznaje, że były kłopoty:

W kolejnym ujęciu uspokaja:

Czyżby wszyscy zwolnieni stoczniowcy nie chwaląc się nikomu znaleźli nagle pracę, a na terenie Stoczni Szczecińskiej cichcem ruszyła jakaś produkcja? Jeśli tak - to dlaczego władze miasta trzymają to w tajemnicy? Chyba, że to po prostu nieprzemyślana zbitka frazesów.

17:23, redakcja_gw_szczecin
Link
Ile kosztuje kłamstwo w PO?

Teraz już wiadomo - tyle, ile kolacja w Petit Paris. Skąd ten wniosek? Oto oficjalny komunikat Michała Marcinkiewicza ze sztabu Arkadiusza Litwińskiego:

Chciałem państwa poinformować, iż GAZETA PORANNA, jest rozdawana mieszkańcom Szczecina codziennie rano i jest wydawnictwem sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej. Odpowiednia adnotacja znajduję się w każdym numerze.

Bardzo starannie dbamy o to by w materiale tym znajdowały się tylko potwierdzone i rzetelne informacje. Chcemy także na bieżąco relacjonować w niej wydarzenia kampanii wyborczej. Jednocześnie informuję, że każdemu kto znajdzie nieprawdziwą informację w „Gazecie Porannej” Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej ufunduje kolację dla dwóch osób w restauracji Petit Paris w Szczecinie.”

W sumie nie powinno to nikogo dziwić. Przypomnijmy, że w 2008 aktualny europoseł PO Sławomir Nitras z premedytacją okłamał wyborców w sprawie Teresy Lubińskiej. Przypomnę jego wypowiedź dla ”Rzeczpospolitej” w tej sprawie:  

Był tydzień wyborów i wiedzieliśmy, że mamy jeden słaby punkt. Kontrowersję wokół mieszkania komunalnego, które zostało Krzystkowi przyznane. Wyciągnął to PiS. Ich kandydatką była Teresa Lubińska. Było tylko kilka godzin, żeby im <oddać>. Posadziłem kilka osób przed komputerem i kazałem szukać. No i znaleźliśmy: sprawę umorzenia przez Ministerstwo Finansów długów pewnego działacza Samoobrony. Gdy oskarżyłem o to Lubińską, wiedziałem, że to nie ona podejmowała decyzję, i że potem pewnie będę musiał przepraszać. Ale efekt został osiągnięty".

09:34, redakcja_gw_szczecin
Link Komentarze (2) »
wtorek, 30 listopada 2010
Komu dziękuje radna Pańka
10:43, redakcja_gw_szczecin
Link
poniedziałek, 29 listopada 2010
Gdzie urzęduje Piotr Krzystek?

Walczący o reelekcję prezydent opublikował w niedzielę swój nowy spot: http://youtu.be/pY5EHABsYmw

Pomijając warstwę merytoryczną (dominuje motyw kontynuacji) oraz problemy z interpunkcją - pojawia się ważkie pytanie: gdzie urzęduje Piotr Krzystek? Pomieszczenie widoczne na filmie nie jest prezydenckim gabinetem w szczecińskim Urzędzie Miasta na pl. Armii Krajowej. Jest natomiast w budynku znajdującym się tam, gdzie opady śniegu były bardziej intensywne, niż ostatnio w centrum Szczecina (patrz widok za oknem).

Czy Piotr Krzystek w ten zawoalowany sposób zapowiada przeprowadzkę Urzędu Miasta? A może - w razie przegranej - chce stworzyć jakiś alternatywny ośrodek władzy gdzieś w lesie (patrz widok za oknem)?

17:04, redakcja_gw_szczecin
Link
Jakie znaczenie ma żona?

Arkadiusz Litwiński (PO) rozesłał do mediów oświadczenie, które pozwolę sobie zacytować w całości: ”Z wielką przyjemnością przyjąłem informację, którą otrzymałem przed chwilą od mojej żony, że Pani Monika Pyrek zwyciężyła w kolejnej edycji Tańca z Gwiazdami. Bardzo cieszy mnie fakt, że w tak pozytywnym kontekście mówi się w całej Polsce o Szczecinie i naszej wybitnej Gwieździe jaką jest Pani Monika Pyrek. Jeszcze raz gratulując Pani Monice obiecuję Panu Piotrowi Gąsowskiemu, że stadion w Szczecinie zbudujemy najszybciej jak to możliwe."

Po lekturze tego krótkiego, ale najeżonego podtkestami komunikatu, dręczą mnie liczbe pytania. W jakim celu pan Arkadiusz tak podkreśla rolę żony? Czyżby w ten sposób dystansował się od programu Taniec z Gwiazdami? Znam takich, którzy wręcz snobują się na nieoglądanie podobnych produkcji. Czy pan Arkadiusz, wspominając o żonie, chciał dać do zrozumienia, że telewizyjne turnieje to rzecz dla pań, bo mężczyźni (a politycy zwłaszcza) mają inne (ważniejsze?) sprawy na głowie? Ciekawe, co na to popierająca pana Litwińskiego Partia Kobiet.

11:11, redakcja_gw_szczecin
Link Komentarze (2) »
sobota, 27 listopada 2010
Niechęć do polityki jednoczy

Piotr Krzystek (kandydat na prezydenta miasta, startuje jako niezależny z komitetu Szczecin dla Pokoleń) na swoich nowych bilbordach mówi: Nie robimy polityki. Budujemy Szczecin.

Z innych bilbordów premier Donald Tusk (PO w wyborach na prezydenta Szczecina wystawiła posła Arkadiusza Litwińskiego) apeluje: Nie róbmy polityki. Budujmy Polskę.

I teraz sie będzie biednym wyborcom myliło, że kto jest z PO, a kto nie. Zresztą pewnie o to chodzi.

13:46, redakcja_gw_szczecin
Link
piątek, 26 listopada 2010
Co tam program, ważne gadżety
Odbywająca się na Facebooku akcja "Polub Arka zmień avatar" to bardzo ładny przykład nowoczesnej odmiany kiełbasy wyborczej. W skrócie chodzi o to, że jak ktoś w określonym czasie zmieni sobie zdjęcie profilowe na FB na plakacik z nazwiskiem kandydata PO na prezydenta, może liczyć na platformiane gadżety. W zależności od tego, ile czasu się z plakacikiem wytrzyma, można dostać (odpowiednio "obrendowane") miętówki, długopis, kubek albo nawet bluzę. W opisie całej akcji najbardziej spodobało mi się szczere wezwanie: "Zabaw się z Nami, zbierz cały zestaw, a dodatkowo zmień Szczecin i wybierz Arka Prezydentem!"

Urocza jest ta "dodatkowość" zmian w Szczecinie oraz samego pana Arkadiusza. Okazuje się, że i miasto i kandydat są li tylko dodatkiem do całej gamy fajnych gadżetów, oraz fajnej zabawy oczywiście. Gratuluję sztabowi PO priorytetów oraz umiejętności przekonywania do kadydata rzeczowymi argumentami.

18:36, redakcja_gw_szczecin
Link Komentarze (1) »
Się przypomniało

Biuro prasowe Urzędu Miasta rozesłało dziś (czyli 26 listopada) komunikat do mediów pod uroczym tytułem "Widzisz wrak daj znak". W którym to komunikacie czytamy, że już od września w magistracie działa specjalna komórka odpowiedzialna za usuwanie samochodowych wraków ze szczecińskich ulic. Co więcej - sami szczecinianie mogą telefonować z informacjami o porzuconych autach - zarówno do Urzędu Miasta jak i do Straży Miejskiej. Nie wiadomo za bardzo po co, skoro w kolejnym akapicie czytamy, że strażnicy mogą interweniować na drogach publicznych, a na wewnętrznych - już nie. Na głównych ulicach to strażnicy chyba sami znajdą te wraki?

Ciekawi mnie, czemu o akcji "Widzisz wrak daj znak" dowiadujemy się po niemal trzech miesiącach. Ciekawi mnie, jaki jest związek między tą długo skrywaną (zapomnianą?) akcją, a jednym z punktów programu rywala urzedującego prezydenta w wyborach? Rywal (Arkadiusz Litwiński) zapowiada: "Doprowadzę do usunięcia z ulic porzuconych wraków samochodowych." Urzędnicy Piotra Krzystka odpowiadają: "Ale o co chodzi, przecież już usuwamy". Apleuję o bardziej finezyjną kampanię wyborczą.

18:14, redakcja_gw_szczecin
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12